סקירה שלי על סוניק אדוונס

Ee3bbef5592bed79ec82b11d78038df5

עם סיום סדרת המשחקים שלי בקרוב חשבתי לעשות כמה סקירות של משחקים שתכננתי לשחק, ועם העובדה שלרטרוארץ' יש הישגים, חשבתי לעשות אותם כשאסיים אותם. כל הצילומי מסך והמשחק נלקחו באמצעות רטרוארץ' בזמן ששיחקתי על המכשיר שלי, Surface Duo.

העלילה

העלילה של סוניק אדוונס היא די פשוטה וכוללת את סוניק והחבורה שיוצאים להביס את ד"ר רובוטניק שמנסה לתפוס חיות ולהפוך אותן לרובוטים. מעבר לכך, אין הרבה סיפור נוסף, אם כי ההמשכים שלו כוללים סיפור אמיתי.

המשחקיות

Sonic Advance U 240602 000140

כמו במשחקי סוניק אחרים, אתה שולט בדמויות שונות כמו סוניק, טיילס, נקלס, ולמרבה הפתעה איימי, שלכל אחת מהן יש סגנון משחק משלה. סוניק מהיר, טיילס יכול לעוף, נקלס יכול לדאות, ואיימי יכולה להשתמש בפטיש שלה. למרבה הפתעה, המשחק הזה של סוניק די קשה, ומשחק כאיימי יכול להיות מאוד מאתגר. לצורך סקירה זו, ומכיוון שאיימי היא הדמות האהובה עליי, החלטתי להתחיל לשחק בה, ובכנות, בפעם הראשונה הייתי ממליץ נגד זה.

במשחק יש כמה אזורים ולצערי הם קצרים ויש רק שני שלבים בכל אזור. אזורים אלה דומים לאלה שתמצא בגרסאות של המגה דרייב ובמובן מסוים הם מרגישים כמו היורשים האמיתיים של סוניק 3 ונקלס בהשוואה לסוניק 4 ודומיו, והייתי שמח לראות עוד כאלה.

דבר אחד שהמשחק מביא מתקופת המגה דרייב הוא המון מלכודות, שבהן אתה מוזמן למהירות ואז פתאום נהרג על ידי משהו, וכשאתה זוכר היכן הדברים נמצאים, זה מתגמל למהר דרך השלב ולהתחמק מהכל.

הבוסים

Retroarch Mgba 0.11 Dev B256448 02 06 2024 14 29 59

הבוסים בסוניק אדוונס היו מאכזבים וכששיחקתי כסוניק הם היו די קלים, אבל כששיחקתי כאיימי הם היו קשים יותר, בעיקר בגלל המחסור במהירות בתנועה. עיצובי הבוסים לא היו חדשים ותראה גרסאות שלהם במשחקי סוניק אחרים.

הגרפיקה

Sonic Advance U 240602 000344

בצילומי המסך, אך בחלק מהאזורים, קשה לראות דברים ברקע. דוגמה לכך ניתן למצוא בראש הסקירה הזו, שם ניתן לראות שהחלק של הירידה למטה יכול להיות קשה לראות בזמן הריצה. אני חושב שהמשחק היה מרוויח אם המצלמה הייתה זזה כך שתוכל לראות יותר מקדימה בזמן הריצה.

הדמויות כולן נראות מקסימות ובניגוד לחלק מהאנשים, אני אוהב את העיצובים המודרניים של הדמויות (למרות שמסיבות ברורות איימי זקוקה לעיצוב קל כמו שעשו בסוניק בום) וזה חבל שסגה הלכו במסלול "קלאסי" עבור עיצובים ב-2D למשחקים עתידיים כמו בסוניק סופרסטארס.

המוזיקה

אם יש דבר אחד שמשחקי סוניק תמיד יצליחו בו (חוץ מסוניק 4) זה המוזיקה, וסוניק אדוונס לא מאכזב בתחום הזה. אני ממליץ להיכנס ליוטיוב ולהאזין ואתם תהיו מרוצים שעשיתם זאת.

סיכום

Retroarch Mgba 0.11 Dev B256448 02 06 2024 14 36 50

אז האם כדאי לשחק במשחק? אם אתה מעריץ של סדרת סוניק אני ממליץ בחום שתשיג עותק ותשחק בו מיד. אם אינך מעריץ של הסדרה, הייתי ממליץ לשחק במשחק מודרני יותר כמו סוניק סופרסטארס ואז לחזור לזה, אך בכל מקרה לא תתחרט, אפילו עם הבעיות שיש לו.

★ ★ ★ ★ ☆

כתיבת תגובה