ילדים לא צריכים להיות בכל מקום

הרבה כפי שאני יכול להבין את מה שההורים עוברים ואת האתגרים שהם נתקלים בהם, יש נקודה בה אנחנו כחברה צריכים להודות כי יש מקומות בהם ילדים אינם מתאימים, וכלול בכך כולל גם פאבים. אני אומר זאת כאדם שלא מתעניין בתרבות הפאבים.

בוא נצייר תמונה – אתה במרחק מרגש או במנוחה שקטה ואתה שומע את הקליקה של הכוסות והמוזיקה באוזניים והרעש הרקעי היחיד שאתה שומע הוא צחוק ושיחה חלפית. זהו המקום שלך לברוח ולמקום הקדש שבו תוכל להתרפק עם חברים ואז פתאום כל מה שאתה שומע הוא בכי של ילד.

אני מבין כי ההורים עייפים וכי הם צריכים להתמודד עם עבודה, חיים ודרישות אין סופיות של מה שהוא טרוריסט קטן והקשיחות שלהם בעשיית זאת דורשת כבוד והם צריכים הפסקה כמו כל דבר אחר, אבל העובדה הפשוטה בסופו של דבר היא שלהפוך להורה משמעותו להירשם לשינוי בסגנון חיים. שינוי זה בסגנון חיים אינו אומר שכל מקום חייב להתאים לילדים וגם אינו אומר שהמקומות שבהם הם השתמשו פתאום חייבים להיות ידידותיים לילדים וגם אינו אומר שמקומות אינם יכולים לקיים שהם ידידותיים להורים. עם זאת, חשוב להכיר שזה אינו בכדי להיות אכזרי, אלא להיות מעשי.

אזורים חופשיים מילדים אינם רק עדיפות לאנשים שרוצים להימלט מילדים (שבהגיון הדברים הם מספקים גם להם) אלא לשמור על חומר מסוים של הגדרות חברתיות. זה אינו על לבוא על משפחות אלא על אלה הרוצים תענוגות מבוגרים. עבור ההורים שזקוקים להפסקה, יש מספר אינסופי של מקומות שידידים למשפחות מותכנים ומברכים על ילדים ומיועדים ולכן מצוידים להגיב לרוחם האנרגטי, אם אין להם את ילדיהם עליהם הם חופשיים להתרפק גם ואולי גם מודים להימנע מילדים אחרים.

אני מאמין כי לפעמים ההורים מתעקשים על כך שיש להם ילדים במקום יכול להרוס את חוויית המקום הגבוהה הנובעת מהם, מה רעש שהם יוצרים או הפרעה שנגרמת על ידי טנטרום ומובן שהורים צריכים לקחת בחשבון את בריאותם של הילדים אך זה לא צריך לבוא על חשבון הצרכים המגוונים של כל אחד שם.

זה מצחיק כשאתה חושב על זה אך החוסר במרחבים חופשיים מילדים יכול להגביל את ההזדמנויות החברתיות והרקרציוניות של הורים שמתנדבים פשוט מדברים לזמן. מרחבים אלה מספקים "הפסקה" מאחריות הידועה ומאפשרים להם לטעון מחדש ולהירגע, דבר שלא תמיד אפשרי בסביבה המוקדשת למשפחה אל תבינו אותי לא נכון הרבה מהם נהנים לבקר אבל יש משהו מגניב על מקום חופשי מילדים ופשוט שלווה ושקט.

כל זה מתייחס לכבוד רב עם. הורים ראויים למקומות לקחת את ילדיהם וזה צריך להיות במקום שהסביבה מתאימה להם אבל בדיוק כמו הורים אנשים ללא ילדים והורים בלילה חופשי ראויים למקום שבו הם יכולים פשוט להירגע, להתרפק ולקבל רגע של שלווה אבל בואו נסכים שהתענוג של כולם זה מה שחשוב ושלפעמים בחיים, והמקומות בתוכם, שינויים וזה בסדר.

כתיבת תגובה