הבעיה עם Discord

כמו המיליונים (Discord, 2023) שמשתמשים ב-Discord יומיומית, אני ממש אוהב אותו. זה מזכיר לי את הימים של IRC או חדרי צ'אט בהם אנשים היו יכולים לשוחח על נושאים אקראיים עד שכדור הפלאזמה הגדול לא יהיה רואה יותר. אני זוכר באהבה פורומים שבהם אני התקשרתי לעצמי כיוון "קהילה בלבד" ואותו הדבר היה קורה עם אנשים ששוחחים על נושאים אקראיים. ייתכן שתתרשמו למה אני מביא את זה לדוגמה, כי כמובן, Discord הוא פשוט החלפה לכך וטכנולוגיה משתנה ומתקדמת.

די ברור שבדיוק בזמן זה, אני מרגיש ש-Discord הוא דבר רע מאוד כי הוא מחליף את השירותים הרבים האחרים שאנשים השתמשו בהם וזה פוגע במה שאני חושב שהוא אחד מחלקי החשובים ביותר של האינטרנט – ההשגתיות. בעוד שכמה אתרים ייכנסו למצב לא מקוון במהלך חייהם או ישתנו בצורה מהותית (כמו אתר זה), ישנן ארגונים שמנסים כמו Archive.org לשמור עותקי מסך של אתרים שונים ולשמור על זה לשנים רבות. זה לא פשוט לעשות זאת עם Discord, ואני אסביר כמה סיבות למה זה קורה.

הסיבה הראשונה היא ש-Discord החל להיות משמש לכל דבר וכל דבר. ייתכן ואתה סטרימר עם ארבעה עוקבים ואתה יוצר את Discord שלך. ייתכן ואתה מתפתח עבור RimWorld ואתה יוצר Discord משלך. אלו שני דוגמאות למה Discord זה דבר רע – הכל מותנה מהקהילה היחידה ההיא. תפישו אם הייתם מחפשים את המוד של RimWorld הזה וכל העדכונים והמידע עליו נמצאים ב-Discord ובעוד שאתם יכולים לגשת אליו על ידי הצטרפות ל-Discord שלהם, אין דרך לחפש במנועי חיפוש כדי להוביל אותך לכיוון הנכון.

תפישו כעת שאתם בשרת Discord ללמידת תכנות ואתם מוצאים משאבים שאתם אוהבים. זה נהדר אבל עכשיו תפישו שאתם לא מצליחים למצוא אותו, אז מה תעשו? תכניסו לתוך זה את יכולת החיפוש ותגלו מהר ש-Discord אין לו שיטה טובה למיון מידע כך שתוכלו למצוא אותו. זה לא כמו בפורום שיש לכם נושאים והודעות אלא פשוט חדר צ'אט שמתקשה עוד יותר כאשר אתם יכולים לפצל אותם. תפישו כעת שלא מצאתם את המידע ב-Discord ההוא, תהיו כמעט יכולים למצוא כלום כי לא ניתן לחפש בשרתים שונים של Discord אלא תצטרכו להצטרף לאלה שאתם חושבים שיש בהם המידע (אם תצליחו למצוא אותו) ולאחר מכן לחפש מה שאתם רוצים.

Discord מדהים לחדרי צ'אט אך לא כל אתר, נושא ונושא צריכים שרת Discord. לא ייאמן, האתרים שלי לא זקינים לו כי זה מסיר מהתגובות באתר זה שבכל אחריות, המבקרים בו לעולם לא יראו ופעם ש-Discord ייתקל בבעיה, המידע ייכחד לנצח.

כתיבת תגובה