זיפים למסעדות

זה לא סוד שאני לא אוהב את זה שחברות משלוחים מקבלות עדיפות בבתי קפה לקחת אוכל בשל יישומונים כמו Just Eat. אולי זה לא מפתיע שאני שונא את הרעיון החדש שמתפרסם ומכריח אותך להשתמש בטלפון הנייד שלך כדי להזמין מנה.

למי שאולי לא יוכל לנחש, זה קרה כשהלכתי לפאב לבקר חבר שלא ראיתי בשנים האחרונות וכשהלכתי להזמין אוכל לא יכולתי לעשות זאת באופן פיזי; לא היה אפילו תפריט והיה עליך לסרוק קוד QR כדי לקבל תפריט בפורמט PDF. לאחר שידעת מה שאתה רוצה מהתפריט, אותו ה-PDF כולל קישור להורדת אפליקציה שבה אפשר להזמין אוכל.

היישום עצמו היה גרוע ולא רק תלשם אלא הורדות היה מחייב אתכם להזין את כתובת הפאב (ברצינות, אני לא מדבר בצחוק) ולאחר שהזמנתם, הוא בקש מכם לתת טיפ "מומלץ". אולי זה רק אני, אבל למה כל הזעם הזה? מדוע מישהו צריך לתת להם טיפ של 15% או אפילו לא מכיר את היישום הזה? העלות של הפעלת היישום כבר כלולה בחשבון ולא קורה כלום אחר כי אין מישהו שמקבל את הזמנת האוכל.

למרות הניסיון לכפות עלייך לשלם תוספת "טיפ מומלץ" הוא כל כך מגעיל, האם אני היחיד שפספס את הסיבה לאכול בחוץ? אני יוצא כדי לפגוש אנשים וכשאני שם אני מעדיף להיות בחברתם ובתשומת הלב שלהם, ולא להיות כל אחד משחק על הטלפון ובעצם נמצא שם רק בגלל החובה החברתית.

עוד בעיה שיש לי עם זה שזה מתפשר ומשתף פעולה עם החלקה של יותר ויותר מקומות הוא מה קורה אם פשוט אין לך טלפון עם המצלמה הסטייה או שאתה לא מצפה לסרוק קוד QR אקראי שעשוי לשלוח אותך לאתר מזויף או לבצע קוד בלתי צפוי. ניתן לטעון שהמקומות יהיו מצויידים במישהו לצורך הזמנה, אבל לא מצאתי מישהו שיכול לסייע ומציאת תפריט היתה קשה יותר.

אני מבין את היתרונות של שימוש באפליקציות להזמנת אוכל, כמו לדוגמה היכולת להזמין מראש וכו', אבל אפליקציות כמו זו מפגינות חוסר כבוד לחוויית האכילה במסעדה ואני מאמין שהן עלולות לגרום לסיום העסקים של מסעדות. הסיבה לכך שהן יכולות לגרום לסיום של מסעדות היא שאנשים יוצאים לאכול בשביל החוויה ובלעדיה, אפשר פשוט לקחת ארוחה לקחת הביתה שבכללי יותר זולה, טעימה יותר ויש בה הרבה יותר אפשרויות. עוד בעיה שיש לי עם זה שהשימוש באפליקציות הזו נהפך לדבר נפוץ יותר הוא מה קורה אם פשוט אין לך טלפון או שאתה לא מעוניין לסרוק קוד QR רנדומלי שעשוי לשלוח אותך לאתר מזויף או לבצע קוד לא צפוי. ניתן לטעון שיהיו למקומות מישהו להזמין, אך לא מצאתי אף אחד כזה ולמצוא תפריט היה קשה ביותר.

אם חוויתם כמוני חוויה דומה, אשמח לשמוע עליה. תגובה אחת ונוכל לצעוד ביחד בשפעת הכעס!

כתיבת תגובה